Filtruj według

Format
Kolor
więcej... mniej
Szerokość grzbietu
Wielkość pudła
Opakowanie (ilość sztuk)
Grubość
Rodzaj koszulki
Ilość koszulek w albumie
Rodzaj oprawy
Możliwość wpięcia do segregatora
Ilość szuflad
Etykieta grzbietowa
Max. ilość kartek
Mechanizm
Metalowe okucia
Rodzaj zamknięcia
Rodzaj opakowania
Rodzaj indeksu
Na kluczyk
Ilość przekładek
Cena
PLN PLN
Producenci
Kategorie
Filtruj
Pokazuje 1 - 25 z 789 elementów

Archiwizacja i organizacja dokumentów

Jak uporządkować biuro i dom? – organizacja dokumentów

Czy kiedykolwiek zdarzyło Ci się godzinami szukać faktury lub umowy? Bałagan w papierach utrudnia Ci wykonywanie codziennej pracy? A może nie wiesz, w którym miejscu znajdują się ważne potwierdzenia, które bez wątpienia przydadzą się w przyszłości? Jeżeli zgadzasz się z co najmniej jednym z wymienionych przypadków, bez wątpienia dowiedz się, w jaki sposób powinna przebiegać archiwizacja oraz segregacja dokumentów w domu i biurze. 

Umiejętne przechowywanie dokumentów w domu lub pracy może stać się proste i niezwykle pomocne. Poprzez zastosowanie odpowiednich metod, z pewnością przyniesie ono wiele korzyści. 

Warto zaznaczyć, że porządkowanie dokumentów wpływa na wzrost efektywności naszej pracy. O wiele łatwiej wykonuje się swoje obowiązki, jeśli pisma potrzebne do ich realizacji znajdują się na wyciągnięcie ręki. Co więcej, organizacja dokumentów pomaga zaoszczędzić czas, który przeznacza się na przeszukiwanie stert kartek w poszukiwaniu tej jednej zagubionej. Jeżeli zajdzie nagła potrzeba na okazanie umowy, dyplomu lub zaświadczenia, będziesz w stanie odszukać je w kilka chwil. 

Archiwizacja dokumentów – obowiązek każdego przedsiębiorcy

O ile odpowiednia organizacja dokumentów nie jest obowiązkiem, a jedynie działaniem usprawniającym pracę i funkcjonowanie, tak archiwizacja dokumentów jest konieczna we wszystkich przedsiębiorstwach, a co najistotniejsze, regulowana prawem. Dotyczy to przykładowo dokumentacji pracowniczej, która powinna być sklasyfikowana, zabezpieczona, a następnie przechowywana przez okres 50 lat od momentu przejścia na emeryturę. Dlatego tak istotne jest, aby przyłożyć szczególną wagę do prowadzenia archiwizacji dokumentów. 

Zastanawiasz się w jaki sposób możesz najlepiej zorganizować lub zarchiwizować swoje dokumenty? Wyjaśnimy, które z akcesoriów biurowych sprawdzą się do tego celu najlepiej i dlaczego warto zaopatrzyć się w ich różne warianty. 

Organizacja dokumentów w domu i biurze – funkcjonalne i ekonomiczne rozwiązania

Podczas planowania, w jaki sposób uporządkować dokumentację, same chęci nie wystarczą. Już na samym początku całego procesu obierz odpowiednią strategię i sprawdź, jakie akcesoria do przechowywania dokumentów będą Ci najlepiej służyć. 

Zanim przystąpisz do archiwizacji dokumentów lub ich organizacji, posortuj je biorąc pod uwagę ich kategorię, format lub częstotliwość użytkowania. Te, które wymagają częstego przenoszenia z miejsca na miejsce umieść w teczkach – zajmują niewiele miejsca, są lekkie i poręczne. Warto zaopatrzyć się w teczki w różnych kolorach. Dzięki ich łatwemu rozróżnieniu jesteś w stanie pogrupować w nich dokumenty w zależności od przeznaczenia. Jeśli posiadasz duży plik pism, umieść go w segregatorze. Świetnie sprawdzi się w przypadku przechowywania obszernych arkuszy, a dzięki twardej okładce zapewni odpowiednią ochronę. Natomiast praktyczne materiały biurowe do archiwizacji dokumentów bez wątpienia stanowią skoroszyty, pudła archiwizacyjne oraz wcześniej wspomniane teczki.

Papier ksero Koszulki na dokumenty Klipsy archiwizacyjne Tablice korkowe Karteczki samoprzylepne Segregatory Markery olejowe Pojemniki z szufladami Albumy ofertowe Torby Wenger