Filtruj według

Kolor
Automatyczne wyłączanie
Szerokość szczeliny wejściowej [mm]
Maks. ilość kartek oprawianych (80 g)
Maks. średnica grzbietu w mm
Wyjmowana szuflada na ścinki
Jednoczesne bindowanie kilku dokumentów
Cena
PLN PLN
Producenci
Filtruj
Pokazuje 1 - 25 z 29 elementów

Bindownice biurowe

Bindownice – czym są i dlaczego warto je posiadać? 

Bindownica to urządzenie najczęściej spotykane w punktach ksero, jednak z powodzeniem może zostać wykorzystywana także na użytek domowy. Jej działanie jest niezwykle proste – łączy luźne pliki perforowanych kartek w jedną całość, za pomocą odpowiedniego grzbietu. Dzięki temu bindownice biurowe umożliwiają praktyczne przechowywanie wielu pism, bądź obszernych artykułów i książek. Najpopularniejszym modelem są bindownice grzebieniowe. 

Mimo że obecnie większość plików używana jest w formie cyfrowej, wciąż istnieje wiele powodów, dla których warto zainteresować się zakupem bindownicy. 

Bindownice do papieru posiadane na własność pomogą Ci zaoszczędzić czas. Od chwili jej zakupu, nie będziesz musiał wyczekiwać w kolejce do punktu ksero – jeśli zechcesz złączyć swoje dokumenty, odpowiednie urządzenie znajdzie się pod ręką. Po drugie, posegregowane i złączone w ten sposób dokumenty są dużo łatwiejsze do zorganizowania i zarządzania. Jeżeli zajdzie potrzeba na podpisanie przez klienta bądź współpracownika jednego z nich, z łatwością odnajdziesz odpowiednie pismo i po chwili je okażesz. Co więcej, bindownice wpływają na odbiór dokumentów. Złączone kartki, które dodatkowo posiadają twardszą oprawę, prezentują się profesjonalnie oraz elegancko.

Jak działają bindownice? 

Bindownice ręczne mają proste działanie, które każdy z nas jest w stanie szybko opanować. W pierwszej kolejności w urządzeniu umieszcza się kartki, w których za pomocą dźwigni wykonuje się dziurki. Kolejnym krokiem jest ponowne pociągnięcie dźwigni, która zaciśnie wokół nich grzbiet. Pozostanie on dopasowany i przeglądanie kolejnych stron stanie się niezwykle komfortowe. W razie wystąpienia pomyłki lub chęci zmiany stron, w początkowej fazie bindowania możesz otworzyć zacisk i zmienić ich układ lub dołożyć kilka nowych. Bindownice Opus  dodatkowo umożliwiają odpowiednio wyregulować margines. 

Bindownice drutowe czy bindownice spiralowe – jaki rodzaj bindownicy wybrać?  

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów bindownic różniących się od siebie formatem bindowania i przeznaczeniem. Szukając modelu odpowiedniego dla siebie, zwróć uwagę na to, do jakiego typu złączeń się nadaje. 

Bindownica drutowa umożliwia złączenie maksymalnie 150 plików kartek jednocześnie. To najpopularniejszy, a zarazem najprostszy w użyciu rodzaj bindownicy biurowej. Jedna z posiadanych przez nią dźwigni wykonuje dziurki, a druga zaciska grzbiety. Bindownice do grzbietów drutowych stworzą dokumenty o wysokiej estetyce. 

Bindownica spiralowa jest niezwykle prosta w użyciu. Należy umieścić w jej środku plik kartek, a następnie pociągnąć za dźwignię, która wyposażona została w szczypce do zaginania końcówek spirali.