Filtruj według

Cena
PLN PLN
Producenci
Filtruj
Pokazuje 1 - 4 z 4 elementów

Tablice interaktywne i multimedialne

Tablice interaktywne – sposób na ciekawą i angażującą lekcję. 

Tablice interaktywne dla szkół to nowoczesne urządzenia umożliwiające przedstawienie wszelkich informacji w niezwykle dokładny i innowacyjny sposób. Pozwalają nie tylko na wyświetlanie filmów, ale także pisanie dowolnych wyrażeń lub równań w dokładnie taki sposób, jaki wykonuje się to na ekranie telefonu, a nawet kartce papieru. Są skutecznym rozwiązaniem na brak aktywności grupy – każdy z uczniów lub studentów z zainteresowaniem śledzić będzie wszystko to, co pojawi się na ekranie i z pewnością nabierze ochoty na aktywny udział w zajęciach poprzez wykonywanie zadań w tak przystępnej formie. 

Tablice multimedialne. Jakie są ich zalety?

Tablice interaktywne do szkoły pojawiają się w coraz większej ilości polskich placówek i ze względu na ich walory zostają doceniane przez szerokie grono pedagogów. Dlaczego tablice interaktywne odnoszą tak duży sukces? 

Po pierwsze należy zwrócić uwagę na niezwykłą prostotę z jaką nauczyciel może kontrolować proces wykonywania zadania przez ucznia i szybkość jego reakcji na przypadkowo popełnione błędy. Widząc, jak podopieczny wykonuje zadanie krok po kroku, nauczyciel ma szansę na wprowadzenie swoich sugestii oraz naprowadzenie na poprawny tok myślenia. 

Co więcej, tablice interaktywne do szkół nie powodują bałaganu występującego w przypadku standardowych tablic, które do swojego działania wymagają kredy. To duża odmiana dla nauczycieli zmagających się z groźnym dla dróg oddechowych pyłem kredowym. Oznaczają również koniec z powstawaniem bałaganu, spowodowanego nieustanną koniecznością używania wody oraz kredy brudzących najbliższe otoczenie oraz swoich użytkowników.  

Tablice interaktywne umożliwiają proste przyłączenie do siebie różnego rodzaju urządzeń, takich jak mikroskop, komputer, aparat i wiele więcej. Dzięki nim znacznie wzrastają możliwości na efektywne przekazanie uczniom bieżącego materiału. Sami uczniowie podczas prośby o wykonanie danego polecenia będą bardziej pewni siebie, gdyż z pewnością większość z nich dobrze odnajduje się w świecie nowych technologii.  

Tablice interaktywne do przedszkola korzystnie wpływają na rozwój dzieci w wieku od 3 do 6 lat, kiedy to odbywa się największy rozwój intelektualny, społeczny i emocjonalny młodego człowieka. Są nieocenionym elementem w pracy z dzieckiem – pozwalają na branie udziału malucha w rozmaitych grach edukacyjnych, przez co czerpią dużą przyjemność z nauki. 

Jak działają tablice elektroniczne? Na co zwrócić uwagę przy ich wyborze? 

Tablice multimedialne do swojego działania potrzebują projektora rzucającego obraz na ich powierzchnię oraz odpowiedniego komputera, który odpowie za tworzenie treści rzucanych już na samą tablicę. Korzystanie z urządzenia w zależności od użytej technologii jest możliwe poprzez specjalny pisak lub po prostu palec. 

Decydując się na wyposażenie sali lekcyjnej w tablicę elektroniczną należy zwrócić uwagę na rodzaj jej powierzchni. Istotne jest, aby była ona suchościeralna i magnetyczna, co umożliwi sporządzanie notatek lub równań za pomocą odpowiedniego pisaka. 

Ze względu na ochronę oczu przed szkodliwym wpływem światła projektora, powinna zawierać powierzchnię, która skutecznie je odbija.