Filtruj według

Cena
PLN PLN
Producenci
Filtruj
Pokazuje 1 - 17 z 17 elementów

Kredki ołówkowe

Kredki ołówkowe – dla dzieci i dorosłych. Dlaczego warto ich używać?

Kredki ołówkowe są podstawowym wyposażeniem piórnika każdego ucznia. Kredki szkolne wzięły swoją nazwę właśnie od miejsca ich najczęstszego użycia. Od lat wykorzystuje się je podczas zajęć plastycznych na różnych etapach edukacji, począwszy od najmłodszych lat. Użycie wielu kolorów podczas lekcji lub zabawy bardzo rozwija wyobraźnię oraz kreatywność najmłodszych. 

Jednak jak można zauważyć, na przestrzeni kilku ostatnich lat kredki wielokolorowe zdobywają popularność także wśród dorosłych. Mimo, że z racji wieku nie przydadzą się już do zabawy, można wykorzystać je w celu uzupełniania kolorowanek, których użycie wpływa korzystnie na zmniejszenie poziomu stresu. Nie przedstawiają one postaci z bajek, a ciekawe figury lub ornamenty. 

Kredki ołówkowe grube oraz miękkie są również narzędziem pracy rysowników, którzy w celu uzyskania odpowiedniego efektu wybierają modele najwyższej klasy. W przypadku profesjonalistów, o wyborze konkretnych kredek drewnianych decyduje ich kształt, nasycenie barw oraz miękkość grafitu. 

Niezależnie od wieku użytkowników kredek, ich użycie sprawi radość i stanie się komfortowe jeśli wybór padnie na wysokiej jakości produkty. Barwa kredek ołówkowych powinna nie być wyblakła, a sam produkt nie może wypadał z dłoni podczas użytkowania. 

Kredki dla dzieci – jakie kredki szkolne kupić uczniowi?

Jeśli nie posiadają Państwo szczegółowych wytycznych ustanowionych przez szkołę lub przedszkole, które wskazywałyby, jakie konkretnie kredki dołączyć do wyprawki szkolnej, warto zdecydować się na kredki ołówkowe miękkie. Ich zaletą z pewnością jest łatwość z jaką suną po kartce papieru, pozostawiając kolor w nasyconym odcieniu. Dzięki temu, nie tylko uzyska się piękna barwę, ale także uchroni się kartkę od niechcianych zagięć lub uszkodzeń spowodowanych użyciem ich z nadmierną siłą. 

Podczas wyboru kredek szkolnych nasuwa się pytanie - czy kształt kredek ma znaczenie? 

Tak, a decydując się na zakup wybranych kredek, należy zwrócić uwagę, czy są to kredki ołówkowe trójkątne. Ergonomiczny kształt znacznie ułatwi rysowanie maluchom, których ręce nie są jeszcze wyćwiczone. Natomiast w przypadku starszych dzieci, takie ułożenie odciąży dłoń i sprawi, że nie będzie się ona przemęczać.  

Kredki ołówkowe do szkoły – wysoka jakość i ergonomiczny kształt kredek

Oferowane przez nas kredki spełniają wszystkie cechy pozwalające na użycie ich zarówno przez najmłodszych oraz dorosłych. Nasze produkty to kredki ołówkowe niełamliwe posiadające gruby i odporny na złamania rdzeń. Ich dodatkową cechą jest ergonomiczny, trójkątny przekrój zapewniający wygodne ułożenie – tego typu kształt sprawia, że większość rodziców wybiera właśnie nasze produkty.

Dla tych, którzy chcą rysować w pełnej palecie barw, proponujemy wersję rozszerzoną - kredki ołówkowe zestaw nawet 18 kolorów, uwzględniający jaśniejsze oraz ciemniejsze odcienie danej barwy.