Filtruj według

Kolor
Cena
PLN PLN
Producenci
Filtruj
Pokazuje 1 - 25 z 72 elementów

Teczki kopertowe

Teczki kopertowe – pomoc w organizacji dokumentów. 

Teczki kopertowe przychodzą nam z pomocą, gdy w łatwy i szybki sposób potrzebujemy zorganizować nasze dokumenty. To poręczne akcesoria biurowe, które nie zajmują dużo miejsca na biurku lub w szafie. Mimo swoich niewielkich rozmiarów umożliwiają skuteczną segregację dokumentów i ich bezpieczne przechowywanie. Małe gabaryty pozwalają także na swobodne przenoszenie w torbie lub plecaku. Aby zarządzanie posiadaną przez Ciebie dokumentacją było prostsze niż dotychczas, wybierz jeden z modeli teczek kopertowych dostępnych w szerokiej ofercie naszego sklepu internetowego. 

Teczki kopertowe A4 czy A5 – jaki rozmiar będzie odpowiedni?

Umowy, potwierdzenia, czy rachunki drukowane są na kartkach w najbardziej popularnym rozmiarze, czyli A4. Jako, że są to pisma często służbowe, nie istnieje możliwość na złożenie ich w pół, co spowodowałoby powstanie nieestetycznych odkształceń. W celu przechowania, należy zdecydować się na eleganckie teczki kopertowe na zatrzask w rozmiarze A4, które świetnie pomieszczą całość bez potrzeby jej zgięcia. Jeśli potrzebujesz umieścić w ten sposób pogrupowane dokumenty w segregatorze, użyj teczek kopertowych z perforacją. Teczki kopertowe do segregatora pozwalają na zgromadzenie wielu dokumentów w jednym miejscu. W przypadku, gdy zamierzasz zorganizować zapiski mniejszego formatu, postaw na teczki kopertowe A5. Posiadają kompaktowy rozmiar umożliwiający ich transport nawet w torbach i plecakach, w których ze względu na ilość bagażu, brak już miejsca. Dodatkowo, zostały wykonane z przezroczystego tworzywa – dzięki temu posiadasz stały wzgląd w ich zawartość. W przypadku, gdy posiadałbyś kilka sztuk, bez trudu zweryfikujesz, czy w danej teczce kopertowej odnajdziesz dokładnie to, czego w tej chwili szukasz. 

Teczki kopertowe A3 są propozycją dla osób chcących przenosić arkusze papieru o dużych gabarytach – najczęściej umieszczane są w nich wielkoformatowe rysunki. Główną zaletą teczki kopertowej A3 jest fakt, że jej zawartość ma podczas transportu całkowitą swobodę. Nie jest ona zwinięta, jak byłoby to w przypadku przechowywania jej w tubie rysunkowej. Można więc przenosić w niej od kilku do kilkunastu arkuszy, a żaden z nich nie ulegnie zniszczeniu. 

Teczki kopertowe – tekturowe czy z tworzywa sztucznego? 

W szerokiej gamie dostępnych modeli wyróżnić można dwa typy tworzyw, z których wykonane zostały nasze produkty. Jako pierwsze, należy wspomnieć teczki kopertowe na rzep, do których produkcji wykorzystano tekturę o grubości 1 mm. Jej sztywna konstrukcja stanowi doskonałą ochronę dla przechowywanych wewnątrz dokumentów. Co więcej, poprzez użycie czarno-białego nadruku, teczka posiada elegancki wygląd, dzięki czemu zachowa nienaganną prezencję podczas spotkań biznesowych, na których może być bez wątpienia wykorzystywana. Na uwagę zasługują także polipropylenowe teczki kopertowe, których tworzywo odporne jest na zarysowania oraz przypadkowe rozerwania. Dzięki temu przez długi czas wyglądać będą na zupełnie nowe.