Filtruj według

Kolor
Strefa ergonomiczna
Urządzenie
Maksymalny rozmiar ekranu monitora / laptopa
Regulacja kąta nachylenia
Rodzaj monitora
Rozmiar filtra (cale)
więcej... mniej
Format filtra
Cena
PLN PLN
Producenci
Filtruj
Pokazuje 1 - 25 z 47 elementów

Filtry prywatyzujące

Przedłużacze – czym są i dlaczego warto ich używać?

Przedłużacz jest niezbędnym akcesorium, które bez wątpienia ma swoje zastosowanie w domu, jak i w garażach oraz warsztatach. Każdy z nas potrzebuje stałego dostępu do prądu, często jednak z różnych powodów jest on utrudniony. Powody mogą być różne – niewystarczająca ilość gniazdek z prądem w mieszkaniu, duża ilość używanych kabli lub metraż pomieszczenia nie pozwalający na dostateczny zasięg wykorzystywanych przewodów. 

Przedłużacze elektryczne to niezwykle przydatne urządzenia. Przed ich zakupem warto sprawdzić, jakie rodzaje są obecnie dostępne na rynku. Ilość dostępnych wariantów pozwoli na łatwy wybór najbardziej odpowiedniego modelu. Do nabycia możliwe są nie tylko standardowe produkty, takie jak przedłużacze biurkowe, ale także takie, które zostały dostosowane do użytkowania w określonych warunkach. 

Przedłużacze bębnowe najczęściej wykorzystuje się na budowie. Do ich wyboru należy podejść z uwagą na kilka istotnych cech, które z pewnością uchronią Cię przed niechcianym spięciem elektrycznym lub innymi poważnymi usterkami. Przedłużacze na bębnie dobierz biorąc pod uwagę ilość dostarczanego przez nie prądu. Skup się także na weryfikacji ich parametrów – sprawdź długość przewodu, jego przekrój oraz rodzaj izolacji. Uważaj także na zbyt długi kabel – z początku jego długość może okazać się praktyczna i z pewnością przyda się, zwłaszcza w przypadku, gdy przedłużacz bębnowy używany jest na dużych powierzchniach, jednak z czasem problem może sprawić jego większa waga lub ciągłe potykanie się o rozłożony przewód. W takim wypadku warto zainteresować się zakupem przedłużacza z funkcją blokady przewodu na określonej długości, która skutecznie uniemożliwi rozwinięcie się jej więcej, niż potrzebujesz.  

Listwy zasilające – dlaczego warto zdecydować się na ich zakup?

Listwa zasilająca stanowi gwarancję bezpieczeństwa wszelkich urządzeń elektrycznych przed zwarciem. Dodatkowo umożliwia podpięcie do siebie wielu urządzeń jednocześnie. Listwa komputerowa uchroni sprzęt przed uszkodzeniem, które może przyczynić się do jego nieodwracalnego uszkodzenia – naprawa może okazać się już nieopłacalna. 

Listwy przepięciowe działają w momencie wystąpienia tzw. przepięcia, czyli skoku napięcia wyższego niż 230V, do którego przystosowany jest powszechnie używany sprzęt. Podczas tego krótkiego zdarzenia, napięcie jest na tyle wysokie, że używane przez nas urządzenia mogą ulec uszkodzeniu. Listwy elektryczne posiadają kilka rodzajów, które działają w odmienny sposób. Warto wyróżnić dwa najważniejsze: 

  • Listwy antyprzepięciowe – działają w momencie pojawienia się nieoczekiwanego skoku napięcia. Podczas jego wystąpienia listwa antyprzepięciowa odcina zasilanie. Poprzez swoje działanie chroni pozostałe elektroniczne sprzęty domowe, ponieważ wysokie napięcie nie przedostaje się do gniazdka. 

  • Listwy zasilające filtrujące – zajmują się odcięciem przepływu prądu, gdy podłączone urządzenie ulega awarii. W przeciwieństwie do listew antyprzepięciowych, nie są w stanie rozpoznać skoków napięcia.

Listwy antyprzepięciowe i przedłużacze – szeroki wybór, wysoka jakość

Listwy przeciwprzepięciowe dostępne w naszej ofercie to szeroki wybór różnego rodzaju produktów, spośród których każdy klient jest w stanie wybrać odpowiedni dla siebie model. Prezentujemy nie tylko listwy do komputera z uziemieniem i możliwością montażu na ścianie, ale także listwy zasilające z włącznikami posiadające aż do 10 gniazd oraz zabezpieczenie przed dziećmi. 

Oferujemy również wysokiej jakości przedłużacze bębnowe z obrotową rączką, posiadające 4 gniazda z samozamykającymi się wieczkami. Posiadają również wbudowaną ochronę przed przegrzaniem się.