Filtruj według

Kolor
Opakowanie (ilość sztuk)
Twardość
Z gumką
Cena
PLN PLN
Producenci
Filtruj
Pokazuje 1 - 25 z 129 elementów

Ołówki drewniane

Ołówki do rysowania i codziennego użytku

Ołówki drewniane są podstawą w wykonywaniu wszelkiego rodzaju rysunków lub szybkich notatek. Dzięki swojej prostocie oraz użyteczności, sprawdzają się także w pisaniu. Są niezwykle powszechne – każdy z łatwością jest w stanie odnaleźć je nie tylko w sklepach papierniczych, ale także we wszelkiego rodzaju kioskach lub sklepach wielobranżowych. 

Obecnie spotykane ołówki z gumką zostały urozmaicone o ciekawe wzory, które z pewnością zwracają na siebie uwagę. Z myślą o najmłodszych, stale produkuje się modele przedstawiające postacie pochodzące z uwielbianych przez nich bajek. Uczniów na pewno zainteresują ołówki zawierające tabliczkę mnożenia oraz inne grafiki przydające się podczas szkolnych lekcji, przykładowo tablica pierwiastków chemicznych lub mini słownik języka angielskiego. 

Ołówek jest przedmiotem mającym zastosowanie zarówno w przypadku amatorów, jak i profesjonalnych rysowników. O ile w przypadku laików, jakość oraz twardość ołówka nie będzie mieć większego znaczenia, a do sporządzania notatek oraz szybkich szkiców świetnie sprawdzi się najprostszy model, tak osoby zaawansowane zwrócą uwagę na kilka istotnych cech ołówka świadczących o jego jakości. Na co zwrócić uwagę podczas poszukiwań  odpowiedniego ołówka? Lepiej sprawdzą się miękkie ołówki czy twarde? Wyjaśnimy różnice pomiędzy wszystkimi ich rodzajami oraz rozwiejemy wszelkie wątpliwości. 

Czy miękkie ołówki sprawdzą się w rysowaniu? – doradzamy jak wybierać ołówki

Rozpoczynasz swoją przygodę z rysowaniem i chcesz, aby Twoje prace prezentowały się jak najlepiej? W celu ułatwienia sobie zadania i sprawienia, że w swoich rysunkach osiągniesz zamierzony efekt, koniecznie dowiedz się, co dokładnie znaczą oznaczenia umieszczane na ołówkach. 

Ołówki HB, 2B, H – z pewnością nie raz rzuciły Ci się w oczy tego typu oznakowania twardości. Co świadczą o danym modelu ołówka? 

Ołówki H wyróżniają ołówki twarde, a ich nazwa pochodzi od angielskiego słowa hard. Nie sprawdzą się do rysowania, ponieważ pozostawiają blady efekt, a rysunek pozostanie bez wyraźnego kontrastu. Natomiast ołówki B to miękkie ołówki. Obydwa typy produktów odnoszą się do skrajnie twardych i miękkich ołówków. Umieszczone przy nich cyfry oznaczają stopień twardości lub miękkości – przykładowo ołówek 9H jest najtwardszym z możliwych, a ołówki 2B znajdują się prawie na początku tejże skali. Ołówki HB nie są ani zbytnio twarde, ani nadto miękkie – są najchętniej wykorzystywane do codziennego użytku i wybierane zostają jako te do pisania. 

Ołówki HB, 2B czy 2H? – wybierz odpowiedni ołówek

W swojej ofercie posiadamy szeroki wybór ołówków – bez trudu jesteś w stanie wybrać zarówno twardy, jaki i miękki ołówek. Dzięki naszym produktom posiadającym różną twardość, wykonasz doskonały rysunek, a także szybkie notatki. W kilka chwil zaopatrzysz się także w ołówek HB z tabliczką mnożenia oraz wkłady do ołówka.