Filtruj według

Cena
PLN PLN
Producenci
Filtruj
Pokazuje 1 - 7 z 7 elementów

Pastele olejne

Pastele olejne – gwarancja udanego rysunku

Pastele olejne są wyjątkowym rodzajem kredek i z pewnością wyróżniają się wśród wszystkich artykułów plastycznych. Poprzez ich użycie każdy rysownik, amator lub profesjonalista, jest w stanie uzyskać spektakularny efekt swojej pracy. Powstały rysunek będzie przedstawiać się nadzwyczaj efektownie, przy zachowaniu naturalnych, jednakże nasyconych barw.

Kredki pastelowe olejne zawdzięczają swoją doskonałą formułę swoim głównym składnikom:  woskowi, białej glince zmieszanej ze zmielonym pigmentem i odrobinie oleju lnianego. To właśnie one umożliwiają nakładanie oraz rozcieranie produktu na malowanej powierzchni. 

Pastele olejowe zapewniają możliwość nakładania na siebie warstw koloru. Poprzez ten zabieg z łatwością uzyskasz nowe, niespotykane wcześniej barwy, które uczynią Twoje nowe dzieło wyjątkowym. Kolejnymi technikami zapewniającymi piękne rezultaty jest wdrapywanie, które polega na wyskrobywaniu rysunku z warstwy uprzednio namalowanej pastelami olejnymi oraz technika impast, czyli nakładanie kredek olejnych grubą warstwą przypominającą fakturę.

Kredki olejne – w jaki sposób ich używać?

W przypadku kredek olejnych warto zauważyć, że ze względu na swoją formułę oraz formę, w jakiej zostały wyprodukowane, przeznaczone są do malowania większych powierzchni – ciężko stworzyć przy ich pomocy precyzyjne detale. Pastele olejne umożliwiają uzyskanie dwóch różnych efektów pokrycia kartki – każdy z nich uzależniony jest od siły, z jaką naciska się kredką olejną na daną powierzchnię. Gładka plama z intensywnym natężeniem koloru, powstaje podczas mocnego dociskania kredki do malowanej powierzchni, natomiast użycie mniejszej ilości siły powoduje osłabienie natężenia, a tym samym spowodowanie prześwitów. 

Myśląc o malowaniu kredkami olejnymi, warto zaopatrzyć się w większą ilość kolorów. Dla początkujących oraz osób bardziej zaawansowanych w techniki malarskie polecamy pastele olejne Pentel. Zawierają wszystkie kolory z różnymi ich odcieniami, pozwalającymi na uzyskanie doskonałych efektów. 

Pastele mokre najczęściej używa się nakładając kolory na siebie. Pracę należy rozpocząć od nałożenia na kartkę lub płótno koloru bazowego, który będzie dominował na naszym obrazie, tak aby zakryć barwę kartki. Następnie używamy kolejnych kolorów zgodnie z uznaniem i z odpowiednio dobraną siłą nacisku. Nałożone na siebie warstwy stworzą piękną całość. 

Pastele olejne Pentel – nasycone barwy i miękka konsystencja

Pastele tłuste oferowane przez nasz sklep internetowy pochodzą od uznanego producenta specjalizującego się w tworzeniu wysokiej jakości artykułów papierniczych. Doskonale sprawdzą się zarówno w przypadku tych, którzy malują w wolnym czasie dla własnej przyjemności, a także dla osób, które chcą pokazać swoje parce szerszej publice. 

Jakość pasteli olejnych Pentel nie odbiega od wysokopółkowych produktów, a za ich pomocą jesteś w stanie stworzyć piękne dzieło przykuwające wzrok odbiorców.